Новий голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що одним з переговірників може стати перший прем'єр-міністр України (1990-1992 рр.) Вітольд Фокін.

«Мені відомо, що ведуться перемовини з людиною, яка відома в Україні. Це Вітольд Фокін. Його знають на Донбасі, він з 16 років у шахті. І ми хотіли б мати у групі людину, яку знає Донбас. Щоб він міг сказати, чого хочуть стратегічно, національно і як завгодно люди, які там живуть», - сказав Кравчук, відповідаючи на питання про кадрові зміни в ТКГ в ефірі телеканалу Україна 24.

 

За словами першого президента України, члени делегації хочуть зібратися 3 серпня о 15:00.

 

«У понеділок о 15:00 будемо збиратися усією делегацією, поговоримо, познайомимося, кожен висловить свою думку, що він бачить, як він бачить. Тому що Зеленський має одну мету - активний наступ в усіх питаннях: політичних, ідеологічних. Це означає, що ми не можемо пасти задніх, що ми зацікавлені, що мир має бути не на словах, а на ділі», - заявив він.

 

Нагадаємо, 30 липня Леонід Кравчук погодився очолити делегацію України в ТКГ щодо Донбасу. Він сказав, що хоче зробити все, «щоб прискорити мир на Донбасі». Він буде робити це на громадських засадах. Перед цим другий президент України Леонід Кучма вийшов з Мінських переговорів, в яких брав участь з 2014 року.

Кравчук вже заявив про можливість створення на Донбасі вільної економічної зони та допустив кадрові зміни в українській делегації у тристоронній контактній групі. Він також заявив в інтерв'ю РБК-Україна, що готовий йти на компроміси.