Увечері 31 липня посольство Білорусі опублікувало пояснення з боку Росії щодо посилення контролю на російсько-білоруському кордоні, але через деякий час його зняли, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

 

За інформацією білоруського посольства в Москві, російська сторона ввела це обмеження 31 серпня з метою контролю за відповідними громадянами в рамках офіційних розпоряджень щодо боротьби з коронавірусом.

Білоруська дипломатична місія тлумачила, що це було зроблено "через збільшення пасажиропотоку, який майже подвоївся через розширення переліку пільгових категорій громадян, з яких знято обмеження на перетин кордону (навчання, робота, лікування, догляд за близькими родичами, висококваліфіковані та кваліфіковані). тощо) ».

«За словами російської сторони, ситуація спричинена організаційно-технічними заходами і не має політичного походження. Зараз російська сторона вживає заходів щодо збільшення пропускної спроможності перетину кордону та виправлення ситуації ", - йдеться у повідомленні.

Раніше Міністерство закордонних справ Білорусі надіслало російській стороні ноту з проханням уточнити ситуацію.

 

Нагадаємо, Росія посилила контроль на кордоні з Білоруссю: записують паспортні дані та номер телефону. 

Про це повідомила білоруська служба Радіо Свобода.

"Стягнуті додаткові сили прикордонної служби ФСБ. Величезні черги на виїзд із РФ. Білорусів не випускають на батьківщину. Вимагають оформлення. Вносять дані в комп'ютер і для чогось записують мобільний телефон. Потім пропускають", - заявив політолог Юрій Воскресенський.

Про перевірку паспортів повідомляють також далекобійники. Водії розповідають, що співробітники ФСБ Росії просять у білоруських громадян також номер мобільного телефону і вносять дані в базу.

У Прикордонному управлінні ФСБ Росії по Смоленській області підтвердили, що отримали розпорядження реєструвати дані про переміщення громадян Білорусі в обох напрямках.