Під час свого щорічного звернення до парламенту та народу 4 серпня Олександр Лукашенко заявив,  що на південь Білорусі була перекинута нова група бойовиків, нагадує білоруська служба Радіо Свобода.

Раніше білоруська влада заявляла, що затримала групу з 33 бойовиків російської приватної військової роти Вагнера, і "це лише перша група зі 180 або 200 осіб, яку планували перевести в Білорусь".

 

За словами Лукашенка, 4 серпня на південь Білорусі була відправлена ​​ще одна група бойовиків. "І це під час жнив! "Ми зловимо всіх, не сумнівайтеся".

У своїй промові Лукашенко спростував заяви російських політиків про те, що члени приватної військової організації Вагнера, затримані в Білорусі, літають до Стамбула:
«Брехня про Африку, Латинську Америку тощо. Спочатку Стамбул, потім Венесуела, потім вони зателефонували і сказали, що не знають куди. Ми знаємо! Команда чекала сигналу. Чому через Білорусь? І не з Криму чи Новоросійська. Сказав все! Припини брехати! Ми всі знаємо. Не кидайте тут ядерну зброю. Не запалюйте, бо воно згорить так, що дістанеться до Владивостока ».

 

Що кажуть правоохоронці та спецслужби

 

Офіційний представник Слідчого комітету Сергій Кабакович 5 серпня заявив, що "як і вчора, інформації немає", і отримати дані з  Комітету держбезпеки не вдалося.

На веб-сайтах Міністерства внутрішніх справ та КДБ, а також на веб-сайті МВС немає повідомлень про "нових бойовиків", про яких  Лукашенко говорив день тому.