В Одеській області виявили значну кількість змін виборчих адрес, повідомила пресслужба Центральної виборчої комісії у Facebook. У зв'язку з цим ЦВК звернулася до поліції.

"Сумарна кількість звернень щодо зміни виборчих адрес на адреси фактичного місця проживання, що відносяться до територій трьох територіальних громад, становить понад 86 % від загальної кількості звернень. Так активно хочуть голосувати виборці у Кароліно-Бугазькій, Фонтанській і Таїровській сільських та селищній територіальних громадах", - зазначили в ЦВК.

Вказано, що багато відповідних звернень стосуються зміни виборчих адрес виборців на один і той самий житловий будинок або квартиру в ньому. У пресслужбі зазначили, що у зв'язку з цим ЦВК звернулася до поліції, аби правоохоронці перевірили дотримання вимог законодавства під час подання звернень щодо зміни виборчих адрес громадян на адреси фактичного проживання, які належать до територій Кароліно-Бугазької сільської (Білгород-Дністровський район), Таїровської селищної та Фонтанської сільської (Одеський район) територіальних громад Одеської області.

"У законодавстві чітко сказано, що виборчу адресу можливо визначити лише за фактичним місцем проживання, а не довільно. Більше того, статтею 158 Кримінального кодексу України встановлено відповідальність за надання неправдивих відомостей до органу ведення Реєстру. Тому закликаємо бути відповідальними при реалізації своїх виборчих прав, не зловживати ними, оскільки це може мати негативні наслідки", - процитували у пресслужбі голову ЦВК Олега Діденка.

 

Раніше ЦВК погодила спрощення порядку зміни виборчої адреси. Так, з 1 липня 2020 року змінити виборчу адресу можна безвідносно до реєстрації місця проживання. Така процедура дозволить взяти участь у місцевих виборах, які заплановані на осінь цього року, внутрішньо переміщеним громадянам. Також, затверджений порядок дозволить реалізувати виборче право іншим українцям, які з певних причин проживають не за місцем реєстрації.