Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав умову для видачі Україні затриманих під Мінськом бойовиків ПВК "Вагнера".

 

Про це він сказав в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.

За його словами, бойовиків видадуть, якщо Київ доведе їх причетність до злочинів на Донбасі.

"Навіть такого питання ніколи у мене не стояло. І стояти, думаю, не буде. У нас є міжнародні угоди з Росією і Україною. Суть полягає в тому, що генеральний прокурор України, генеральний прокурор Білорусі, Росії, правоохоронні системи в контакті. Вони працюють над тим, щоб була чітка картина. Ніхто нікого не видає, поки не встановлять провину ", - заявив він.

За словами Лукашенка, країна, яка запитує екстрадицію підозрюваних, "повинна довести вину цих людей: що цей вбив цього, що стріляли і так далі, і тому подібне".

  

Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова обговорила зі своїм колегою з Білорусі Олександром Конюком видачу Україні 28 осіб, яких раніше затримали в Білорусі. Телефонна розмова між ними відбулася у четвер, 6 серпня, повідомив Офіс генпрокурора України. Запит на екстрадицію бойовиків приватної військової компанії (ПВК) Вагнера ще не поданий, однак Венедіктова підтвердила намір його подати.

"Генпрокурор зазначила, що наразі органом досудового розслідування готується клопотання про їхню екстрадицію, після отримання яких Офіс генпрокурора направить відповідні запити до генеральної прокуратури Республіки Білорусь", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою Олександр Конюк заявив, що рішення про видачу затриманих осіб буде ухвалено після одержання запитів білоруською стороною, додали в Офісі генпрокурора України.