Росія, Китай та Іран можуть спробувати втрутитися у виборчий процес у Сполучених Штатах, заявив 7 серпня директор Національного контррозвідувального безпекового центру США Білл Еваніна.

 

Поширювані українським нардепом Андрієм Деркачем закиди про корупцію, включно із публікацією телефонних розмов, згадуються у контексті спроб Росії очорнити (denigrate - англ.) колишнього віце-президента США Джо Байдена у заяві директора Національного центру контррозвдіки та безпеки США Вільяма Іваніни (National Counterintelligence and Security Center Director William Evanina - англ.). Заява присвячена подробицям діяльності противників США щодо виборів у країні, які відбудуться восени цього року. Заява описує відповідні зусилля Китаю, Росії, Ірану, пише Голос Америки.

"Наведена розвідувальна оцінки обстановки є найбільш свіжою, точною та об'єктивною інформацією про загрозу виборам, яку розвідка може зараз надати зі збереженням секретності", - йдеться у заяві.

Так, відзначається, що, за оцінкою Національного центру контррозвідки та безпеки США, "Китай віддає перевагу тому, щоб президент Трамп, якого Пекін вважає непередбачуваним, не виграв вибори".

 

 

Не хоче обрання Трампа і Іран, мовиться в заяві. Відзначається, що Іран не хоче продовження тиску на себе у разі переобрання Трампа.

"Ми оцінюємо, що Іран прагне нашкодити демократичним інститутам США, президенту Трампу, та розколоти країну перед виборам 2020. Зусилля Ірану у цьому напрямку імовірно будут фокусуватись на впливі онлайн, наприклад, поширенні дезінформації у соцмережах та поширенні анти-американського контенту", - говорить заява.

 

Зокрема щодо Росії заява відзначає:

"Ми оцінюємо, що Росія використовує широкий спектр заходів з метою передусім очорнити колишнього віце-президента Байдена та тих, кого вона бачить, як анти-російський "істеблішмент". Це відповідає публічній критиці Байдена, коли він був віце-президентом за його роль у політиці адміністрації Обами щодо України та підтримку нею анти-путінської опозицію всередині Росії. Наприклад, про-російський український парламентар Андрій Деркач поширює закиди про корупцію, включно з публікаціями телефонних розмов, з метою зашкодити кандидатурі колишнього віце-президента Джо Байдена та Демократичній партії. Деякі пов'язані із Кремлем суб'єкти також намагаються посилити кандидатуру Трампа у соціальних мережах та на російському телебаченні".

Як відомо, народний депутат протягом року оприлюднював записи буцімто розмов попередніх років між президентом (на той час) України Петром Порошенком та тодішнім віце-президентом США Джо Байденом, та ін.