Незалежним спостерігачам заборонено входити до ряду виборчих дільниць  Білорусі під час дострокового голосування. Деякі з них вирішили залишитися під дільницями для голосування та підрахувати явку, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

 

Це місце роботи незалежних спостерігачів, яких не пустили на виборчу дільницю в мінській гімназії №18.

 

Біля інших дільниць незалежні спостерігачі змушені використовувати бінокль для підрахунку кількості людей, які йдуть на вибори. Керівництво гімназії № 6, де розміщуються три виборчі дільниці, заборонило спостерігачам перебувати в приміщенні. І так вони рахують виборців ззовні: з кущів, з-за сміття на задньому дворі та через бінокль з-за паркану.

Це цирк, сюрреалізм та хороша ілюстрація "виборів", які відбуваються ", - розповів " Свабоді " Вадим Каспярович, незалежний спостерігач на виборчій дільниці.
Вадим та ще одна  спостерігачка  Наталія спостерігають з біноклями на вулиці за перебігом виборів.  Директор гімназії № 6, де розміщені виборчі дільниці, вигнав із будівлі всіх незалежних спостерігачів. І так вони стоять по периметру гімназії і з різних кутів через вікна відстежують, скільки людей приходить на виборчі дільниці.

 

 

Навіть у таких умовах спостерігачі фіксують порушення. За їхніми підрахунками, явку на виборчих дільницях у гімназії № 6 завищують більш ніж утричі.