З посиланням на прессекретарку Тіхановської Анну Красуліну пише, що таким чином в об'єднаному штабі хочуть уникнути провокацій.

«Команда ухвалила рішення, що її поява може викликати якісь додаткові провокації, яких ми б хотіли уникнути. Тому команда ухвалила рішення, що вона не піде. І вона, як командний гравець, підкорилася цьому рішенню», - заявила Красуліна.

 

9 серпня в Білорусі був основний день голосування на виборах президента країни. У ЦВК Білорусі стверджують, що перемогу здобув чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко. За оновленими даними, в Центрвиборчкомі нарахували 80,08% голосів Лукашенку, Тіхановська ж нібито набрала 10,09% голосів.

Опозиція не згодна з оголошеними результатами. За словами Тіхановської, на дільницях, де не було фальсифікацій, вона набрала близько 70-80% голосів. Незалежні спостерігачі повідомили, що Тіхановська перемогла щонайменш на 85 виборчих дільницях.

 

Після закриття виборчих дільниць і перших даних державного екзитполу по всій країні почалися масові протести. У Мінську та інших містах почалися зіткнення протестувальників з силовиками. Застосовувалися водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Повідомлялося, що в результаті зіткнень з поліцією є постраждалі. Точна їхня кількість невідома.

 

У МВС Білорусі підтвердили масові затримання на мітингах, але заперечують використання спецзасобів. Там заявили, що по всій країні затримано понад 3000 осіб.

Олександр Лукашенко звинуватив в акціях протесту «ляльководів» з Чехії, Польщі, Росії та України. Він заявив, що Майдану в Білорусі не буде, а будь-які несанкціоновані акції протесту зустрінуть жорстким опором.