Білоруська влада вивезла Світлану Тихановську з країни, а її від'їзд дозволив звільнити затриману напередодні виборів очільницю її апарату Марію Мороз, повідомила  довірена особа Тихановської Вольга Кавалькова, пише "Свобода".


«У Світлани не було вибору, білоруська влада вивезла її з країни. Важливо, щоб вона була вільною і живою. Виїзд Світлани дозволив звільнити Марію Мороз, яка була заручницею в цій ситуації, вони пішли разом ", - сказалла Кавалькова.

Однак частину команди Світлани Тихановської досі тримають в заручниках, зазначила Вольга Кавалькова.

 

За словами Кавалькової, рішення Тихановської покинути країну нічого не змінює.

«Світлана перемогла на виборах, ми всі перемогли, ми зробили неможливе. Там, де комісії чесно підрахували голоси, Тихановська набрала від 60% до 70%, у Новій Боровій - 90%, є документальні свідчення - копії протоколів", - зазначила вона.

"Виїзд Тихановської із країни не скасовує нашої перемоги та поразки уряду, білоруси ніколи не приймуть Олександра Лукашенка президентом, люди не вірять у його перемогу. Влада повинна визнати це і розпочати діалог, якщо діалогу немає, то у людей є єдиний вибір - це протести ", - сказала Ковалькова.


Вона вважає, що в ескалації протесту зараз винна виключно  влада, яка не залишила людям іншого вибору. Кавалькова закликала владу зупинитися і вступити в діалог.

Вранці 11 серпня стало відомо, що кандидат президента Білорусі Світлана Тихановська виїхала до Литви. Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус.

Прес-секретар  Тихановської Анна Красуліна сказала "Свободі", що особисто їй не вдалося зв'язатися, але сказала, що від'їзд Тихановської "нічого не змінює".
«Вона зробила все, що могла, підняла і надихнула людей, домоглася перемоги на виборах. Тепер люди будуть діяти без неї, вони протестують не заради Тихановської, а заради себе, своєї родини та своїх людей », - сказала Красуліна.

Красулін не готова сказати, що робитиме штаб далі, але вона впевнена, що протести будуть тривати.