Джо Байден, який, як очікується стане єдиним кандидатом від Демократичної партії, оголосив свою кандидатуру у віце-президенти. Це - сенаторка від Каліфорнії, учасниця виборчих перегонів 2020 Камала Гарріс. Вона стане першою жінкою афроамериканського і азійського походження- кандидатка у віце-президенти США, повідомляє Голос Америки.


Протягом своєї передвиборчої кампанії на пост президента Камала Гарріс засудила російську агресію та висловила рішучу підтримку Україні.

"Як в Україні, так і в Грузії, Росія використала військову силу для захоплення територій та підриву демократично обраної влади. Незаконна окупація Криму Росією є грубим порушенням міжнародних норм, за якими рухався світ з часів Другої світової, - так само, як і підтримка Росією бойових операцій на сході України та кібератаки.

Я продовжу підтримувати Україну і забезпечу чітку позицію США у підтримці суверенітету та територіальної цілісності України. Я зроблю пріоритетом роботу з урядом України для розбудови її війська, зміцнення її громадянського суспільства та боротьби з корупцією і, водночас, тісно працюватиму з нашими європейськими партнерами над дипломатичним рішенням".

У вівторок, 11 серпня, Демократична партія також оприлюднила розклад з'їзду, який пройде віртуально 17-20 серпня.

В понеділок, перший день з'їзду, до делегатів звертатиметься сенатор з Вермонту, учасник виборчих перегонів Берні Сандерс, губернаторка Мічигану Гретхен Вітмер, колишній губернатор Огайо, учасник республіканських партійних виборів 2016 року Джон Кейсик, і колишня перша леді Мішель Обама.

У вівторок виступатиме колишня виконувачка обов'язків міністра юстиції Селлі Єйтс, лідер сенатської меншості Чак Шумер, конгресвуман Александра Окасіо-Кортез, колишній президент Біл Клінтон і дружина Джо Байдена Джіл.

 

Демократичний національний з'їзд у Філадельфії 2016-го року

Демократичний національний з'їзд у Філадельфії 2016-го року

 

На середу оголошений виступ кандидатки у віце-президенти, а також - колишньої єдиної кандидатки від Демократичної партії на виборах 2016-го року та першої леді США Гілларі Клінтон, сенаторки від штату Массачусетс, яка брала участь у виборчих перегонах цього року, Елізабет Воррен, і колишнього президента Барака Обами.

У четвер - учасників цих виборчих перегонів сенатора від Нью-Джерсі Корі Букера, колишнього мера Саут Бенд Піта Бутеджича, а також -Джо Байдена, під час якого він формально прийме номінацію єдиного кандидата від Демократичної партії на президентських виборах -2020.

Цей список не є виключним і нові імена можуть бути додані до списку, пише Нью-Йорк Таймс із посиланням на представників партії, залучених до підготовки з'їзду. Також очікується, що серед спікерів будуть голлівудські зірки. Виступаючих закликали записувати свої звернення не вдома, а в цікавих та символічних локаціях. Мішель Обама буде записувати своє звернення у будинку в Марта Вайнярдс цього тижня, пише видання.

Про плани національного з'їду Республіканської партії, що пройдуть через тиждень після демократів, наразі відомо мало.