Норми, які дозволяють маніпулювати громадською свідомістю під час виборів, узаконювати неприпустимо.

 

На цьому наголосив заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв під час обговорення у Верховній Раді законопроєкту №3971 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення окремих виборчих процедур».

Він нагадав, що фракція «Батьківщина» брала активну участь у тому, щоб усі недолугості Виборчого кодексу були виправлені, аби люди мали законне право проголосувати під час цих виборів.

Водночас Сергій Соболєв зауважив, що днями «дивним способом на комітеті намагалися протягнути норму, яка стосується можливості проведення у день виборів, хтось це називає опитуванням, хтось називає з'ясуванням громадської думки, а реально це проведення псевдореферендуму, який дозволить маніпулювати громадською свідомістю».

«Те, що сьогодні комітет не підтримав цю позицію, є вирішальним. Наша фракція вважає, що цей законопроєкт має право на життя. Виборчий процес стартує фактично через два дні, й повинні всі учасники цього процесу, включаючи виборців, знати, за якими правилами вони будуть голосувати», - наголосив Сергій Соболєв.