Вишеградська група, в яку входять Польща, Угорщина, Чехія і Словаччина, планують запропонувати Євросоюзу ввести безвізовий режим для білоруських громадян, а також підготувати пакет економічних заходів щодо підтримки Білорусі в майбутньому.

 

У Любліні відбулася зустріч очільників урядів країн Вишеградської групи, тобто Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини.

Підсумовуючи дискусію, польський прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що на найближчому засіданні Європейської ради країни Вишеградської четвірки хочуть запропонувати економічний пакет для Білорусі. За його словами, серед пропозицій - наприклад, спільні проєкти, адресовані малим і середнім підприємствам та допомога енергетичній сфері.

За словами Моравецького, мова йде в тому числі про енергетичну безпеку, співпрацю в інформаційному і інфраструктурному секторах. Ці пропозиції "четвірка" представить на найближчому саміті ЄС, який запланований на 24-25 вересня.

Глава польської Ради міністрів додав, що в Білорусі повинні відбутися вільні вибори, «так, щоб білоруський народ сам міг вирішити про свою долю». Як зазначив Матеуш Моравєцький, країни Вишеградської групи вимагають від білоруської звільнення політичних в'язнів і припинення насильства стосовно протестувальників.