У столиці Німеччини завершилися переговори у «нормандському форматі» на рівні політичних радників, котрі тривали 7 годин.

 

Основними темами було обговорення стану виконання рішень паризького, 2019 року, саміту лідерів і підготовка до чергової зустрічі на вищому рівні; режим тиші на Донбасі, просування роботи в Тристоронній контактній групі, обмін утримуваними особами та інші.

Україну на зустрічі представляли віце-прем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. До складу делегації також уходили представники РНБО, Верховної Ради, міністерств оборони та закордонних справ тощо.

 

Заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив, що питання проведення зустрічі лідерів "нормандської четвірки" не обговорювалося у Берліні. Він не бачить підстав для проведення цієї зустрічі.

 

Про це він заявив під час прес-конференції за результатами зустрічі політичних радників.

За словами представника Росії, саміт лідерів "нормандської четвірки" зможе відбутися, лише після виконання всіх рішень, які були досягнуті під час минулої зустрічі у Парижі.

"Попри те, що один з учасників переговорів заявляє, що саміт у нормандському форматі є метою, ми розуміємо, що підстав для його проведення немає. Якщо ми будемо збиратися, щоб просто поговорити, ми відтягнемо врегулювання конфлікту на невизначений термін", - наголосив Козак.

 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський сподівався, що після зустрічі політичних радників у Берліні відбудеться зустріч у нормандському форматі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії.

Крім того, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що проведення зустрічі лідерів "нормандської четвірки" залежить тільки від політичної волі Росії.