Представники "жовтих жилетів" вийшли на попередньо затверджені акції протесту в Парижі та низці інших французьких міст у суботу, 12 вересня. Кілька сотень демонстрантів зібралися у центрі Парижа для дозволених маршів. Одна колона протестувальників рушила за дозволеним маршрутом, а інша відхилилася, і деякі її учасники почали підпалювати авто та сміттєві баки. Поліція застосувала проти них сльозогінний газ, повідомляє інформагентство Reuters.

 

За даними поліції, правоохоронці затримали 154 осіб, 54 з них потім допитали. Також поліцейські вилучили ножі, лук, рукавички і маски, повідомляє новинна агенція dpa. Всього у районі міста, де відбулися сутички, перебували близько 1000 демонстрантів, передають місцеві ЗМІ.

 

Це була перша велика спроба проведення акцій протесту "жовтих жилетів" після літніх канікул у Франції, на тлі збільшення кількості інфікувань коронавірусом у країні.

 

Протести "жовтих жилетів" також анонсували в інших французьких містах - Марселі, Тулузі, Ліоні та Ліллі. Утім, влада міста Тулуза заборонила проведення протесту, посилаючись на коронавірусні обмеження та зростання кількості заражень у регіоні.