Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав Німеччину і Європейський Союз відмовитися від продовження будівництва газопроводу "Північний потік - 2" в якості реакції на отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

"Не можна здалеку погрожувати пальцем Росії і після цього вплутуватися в проект Nord Stream 2 з" Газпромом ", - написав Моравецький в гостьовому коментарі, опублікованому на сайті газети Frankfurter Allgemeine Zeitung у неділю, 13 вересня.


На думку Моравецького, єдиним раціональним висновком з історії з Навальним може бути "передача проекту Nord Stream 2 в архів". Спроба отруїти забороненою  хімічною речовиною провідного представника російської оппзіціі, причому за два дні до запланованих переговорів про відносини ЄС і Росії, які повинні були відбутися в Берліні, є "викликом для усієї демократичної спільноти Європи", підкреслює далі прем'єр-міністр Польщі, пише DW.


Моравецький про неможливість конструктивного діалогу з Росією

Крім того, газопровід робить Європу залежною від поставок російського газу, впевнений він. Але найнебезпечнішим при цьому є те, що Росія під прикриттям економічної співпраці матиме вплив на дії Німеччини - одного з найважливіших в економічному і політичному сенсах партнерів в рамках ЄС і НАТО, попереджає Моравецький.

На його думку, недостатньо лише приймати до відома, що Росія не визнає демократію і свободу слова в західному розумінні. З державою, яка порушує міжнародні стандарти і міжнародне законодавство не тільки у себе, а й на території членів ЄС і НАТО, неможливо вести конструктивний діалог, упевнений Моравецький.

 

Позицію прем'єра підтримує міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау


Збіґнєв Рау висловив надію на заблокування будови газогону «Nord Stream 2». Міністр закордонних справ Польщі наголосив в ефірі Першої програми Польського радіо, що Європейський Союз та США вимагають від Німеччини припинити цю інвестицію:

«Аргументи, які представляють США, є дуже раціональні. Адже якщо маємо платити Росії за газ, а вона потім ці фінансові засоби буде використовувати на діяльність, спрямовану проти Заходу, то такі дії не мають раціонального підґрунтя».

Очільник польської дипломатії прокоментував теж ситуацію в Білорусі. За його словами, чинна білоруська влада втратила легітимність:

«Ми не можемо вважати президента Аляксандра Лукашенки як такого, котрий має легітимацію від демократичного суспільства. Це зовсім інший суб'єкт (політики - ред.). Тому наша політика адресована білоруському суспільству».