Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що Євросоюз погрожує "зупинити перевезення продуктів харчування з Великобританії до Північної Ірландії" на додаток до мит на імпорт з Великобританії до Північної Ірландії. Таким чином, ЄС хоче посилити своє "крайнє тлумачення" угоди про Північну Ірландію.

 

Джонсон стверджує, що такі дії загрожують "знищенням економічної та територіальної цілісності Великобританії" і є зловживанням "добросовісних переговорних" контрактів. Підхід Брюсселя може "серйозно загрожувати миру та стабільності в Північній Ірландії", написав британський прем'єр у матеріалі, опублікованому на сторінках газети Daily Telegraph, яка вийшла друком у суботу, 12 вересня.

 

Наступного дня головний переговірник Лондона щодо Brexit Девід Фрост написав у Twitter, що ЄС "під час останніх переговорів дав нам чітко зрозуміти, що немає жодної гарантії зарахування нас до переліку" затверджених третіх країн для імпорту продовольства. Фрост стверджує, що "в цих переговорах нам також було прямо сказано, що якщо нас не внесуть до списку, ми не зможемо перевезти їжу до Північної Ірландії".