Microsoft підняла на поверхню перший підводний дата-центр, який два роки був на дні Північного моря. Кажуть, що експеримент виявився успішним.

 

Про це йдеться у блозі Microsoft.

 

 

У 2018 році Microsoft занурила у Шотландське море на глибину 35 метрів центр даних із 864 серверами та 27,6 петабайта пам'яті. Компанія оголосила, що останній експеримент з центром пройшов вдало.

 

 

Як повідомляє The Verge, отримані результати підтверджують ідею про можливість використання морського дна для розміщення дата-центрів. Адже на поверхні землі такі центри даних зазнають корозії через вплив кисню, вологість та зміну температури. У водному середовищі з майже незмінним температурним режимом у серверів не виникає подібних проблем.

 

 

Ідея компанії полягає у тому, щоб занурювати подібні дата-центри різного розміру на узбережжях. Це зробить хмарні сховища доступнішими для користувачів.

Компанія досліджувала ідею підводних серверів з 2015 року, коли центр даних занурили у воду біля Каліфорнійського узбережжя на кілька місяців. Останнє тестування у Шотландії відбувалося довше, щоб довести, що подібна технологія може практично використовуватися масштабно та у звичайному виробництві.

Наступним кроком проєкту стане переробка серверів, які вийшли із вжитку.

 

 

Фото: Simon Douglas