У серпні українські сторінки у Facebook витратили на рекламу, пов'язану із соціальними питаннями, виборами або політикою, 468,5 тисячі доларів. У трійці лідерів сторінки партій "За майбутнє", "Слуга народу" й "Наш край".

Такую інформацію оприлюднала компанія "Чесно"

Порівняно з проаналізованим у серпні періодом (січень-липень 2020 року), змінилися лідери за розміром витрат. Так, у ТОП-20 тепер інша трійка лідерів. Якщо в результаті попереднього аналізу найбільше витрачали сторінки Петра Порошенка, програми "Шустер LIVE" та Миколи Тищенка (усі троє взагалі вилетіли з ТОП-20, хоча тривалий час очолювали рейтинг), то тепер це сторінки партій "За майбутнє", "Слуга народу" й "Наш край".

У серпні перша двадцятка представлена передусім партійними сторінками, сторінками потенційних кандидатів у міські голови та лідерами політичних сил. Традиційно до ТОП-20 потрапили й сторінки медіа, які розміщують рекламу за чи проти партій/кандидатів.

Значні витрати в серпні у Facebook мали партія "Перемога Пальчевського", лідер партії "За майбутнє" Ігор Палиця, потенційна кандидатка в мери Києва від "Слуги народу" Ірина Верещук і партія "Пропозиція". Нікого з них у попередньому ТОП-20 не було.

 

У серпні свої витрати скоротив Петро Порошенко: якщо протягом січня-липня він спрямував на рекламу у Facebook 52 тисячі доларів, то в серпні - лише 584 долари. Відтак він не потрапив до ТОП-20 і нині посідає 152-ге місце за витратами в серпні.

У серпні збільшили витрати на рекламу у Facebook і потрапили до ТОП-20 дві сторінки, пов'язані з партією ОПЗЖ: Дніпровської міської організації ПП "Опозиційна платформа - За життя" та Дніпропетровської обласної організації ПП "Опозиційна платформа - За життя".

Значно активізувалися сторінки "Кияни за Олександра Попова", "Юрий Бойко" та "Довіра Полтавщини". До серпня вони не витрачали грошей на рекламу - першої та третьої взагалі не існувало.

 

 

 

 

Нагадаємо: 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року. Згідно з нею, місцеві вибори відбудуться по всій Україні, за винятком окупованих територій Криму, Донецької і Луганської областей.