Європарламент вимагає припинити будівництво Північного потоку-2 . Заклик до блокування газопроводу включено в резолюцію, підготовлену найбільшими політичними групами. Документ бачила брюссельська кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька.


Завтра резолюція має бути проголосована на пленарному засіданні Європарламенту.


Резолюцію створено у відповідь на спробу отруїти російського опозиціонера Алєксєя Навального хімічною речовиною «новічок».

Окрім заклику зупинити будівництво Nord Stream 2, є також заклик до країн ЄС координувати діяльність, спільну позицію, щоб ЄС розмовляв із російською владою в один голос. Євродепутати також вимагають негайної, поглибленої та стратегічної оцінки відносин ЄС з Росією. Ці відносини, як написали депутати, повинні бути узалежнені від того, чи Кремль дотримується демократичних стандартів та прав людини.

Депутати Європарламенту закликали держав-членів далі ізолювати Росію від міжнародних груп або організацій. Вони також вимагають посилити санкції проти Росії, включаючи узгодження обмежень за порушення прав людини за зразком американського закону Магнітського.