Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуаці їна Донбасі Леонід Кравчук зазначив, що Україна послідовно виконує домовленості досягнуті на саміті у Парижі.

 

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, сьогодні відбулося чергове засідання ТКГ в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ. Переговори тривали близько семи годин.

 

Кравчук висловив подяку ОБСЄ та її Спеціальній моніторинговій місії в Україні за посередницькі зусилля, спрямовані на врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі. «Ми ніколи не ставили під сумнів мандат ОБСЄ та проти передачі його будь-кому», - наголосив він.

 

У Офісі президента зазначили, що окрему увагу було приділено виконанню домовленостей лідерів держав - учасниць «нормандського формату», досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб.

 

«Продовжено обговорення питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом «всіх на всіх», - йдеться у повідомленні.

 

Українська сторона вкотре наголосила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов. «Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України», - заявив Кравчук, відповідаючи на закиди стосовно необхідності термінового ухвалення парламентом альтернативної постанови щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.

 

Водночас обговорення робочих пропозицій до проектів документів, що стосуються питання самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України, й надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей.

 

Кравчук наголосив, що «українська делегація поважає «нормандський формат» і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру». «Ми завжди виконували й виконуватимемо всі домовленості, в тому числі про припинення вогню», - додав він.