Партія ВО «Батьківщина» напередодні місцевих виборів в Україні зберігає позицію тієї політичної сили, яка входить до складу «вищої ліги», і тому вступить у боротьбу за отримання високого результату на виборах.

 

Про це під прес-конференції у Києві сказав голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передає INTV.

 

«Батьківщина» має загальнонаціональні цілі і амбіції - це одна із потужніших парламентських партій (...), яка не просто залишається у вищій лізі, а яка якраз на місцевих виборах (матиме - ред.) потужний вплив», - сказав він.

 

Політолог нагадав, що ВО «Батьківщина» на всіх попередніх виборах у ОТГ традиційно посідала лідерську позицію, зокрема, у центральній Україні.

 

«Саме тому «Батьківщину» слід розглядати у контексті боротьби і на місцевому, і загальнонаціональному рівнях», - зауважив Володимир Фесенко.

 

Як додав експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, «Батьківщина» - це єдина партія в Україні, яка уособлює «тяглу партійну традицію» на відміну від інших партій в Україні, які не мають такої політичної традиції та історії, а є фактично партіями-одноденками.

 

«А лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко має не лише адміністративний чи управлінський досвід - вона найкраще серед партійних лідерів знає, як влаштована політика, і у турбулентних умовах прискорення соціального часу демонструє абсолютно блискуче адаптивні здібності», - додав він.

 

Як переконаний голова аналітичного центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов, якщо рік тому соціологічно країна «була пофарбована у зелений колір», то зараз «нагадує леопардову шкіру». І Партія ВО «Батьківщина» залишається єдиною партією, яка в плані партійної організації зберегла свій потенціал, і водночас має партійні структури від Луганська до Ужгорода.

 

«І не дивно, що «Батьківщина» не мала проблем із висуненням кандидатів на виборах, що мало місце у випадку зі «Слугами народу». І якщо ми говоримо про прив'язку до базового регіону для «Батьківщини» - це центральна Україна - то ми спостерігаємо її зростання», - констатує він.

 

Водночас українські експерти зазначають, що нині напередодні майбутніх місцевих виборах в Україні чимало «недобросовісних» партій використовують соціологію як політичну пропаганду.

 

«Усі намагаються подати, що соціологія - це «продажна дівка політтехнологів». Але насправді потрібно питання ставити «батькам-власникам» нашої політики, які цих соціологів силують, відверто кажучи, і спокушають справді величезними сумами за те, щоб організувати цей «фургон з оркестром» і використати соціологію, як інструмент політичної пропаганди. (...) У соціології справді біда, хоч би тому, що ми досі навіть не маємо точної демографічної вибірки. В Західній Україні, фактично, відсутня до третини населення від даних останнього перепису: люди поїхали на заробітки, померли, й точної картини немає», - впевнений він.

 

У свою чергу директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко додає, що на місцевих виборах матиме місце «божевільне маніпулювання соціологією».

 

«Попри те, що я 25 років займаюся соціологією, якби мені треба було зараз зробити загальнонаціональне дослідження, я побоявся б двох ворогів. По-перше, дуже складно зробити цю вибірку. А друге - мафіозність соціологічних служб не поступається сьогоднішній мафіозності податківців або суддів. Чому це сталося? Для мене це теж загадка, тому що люди непогані, але маніпулювати відразу чотирма-п'ятьма цифрами першого списку - це фантастика. І ми, звісно, зараз побачимо на місцевих виборах божевільне маніпулювання соціологією», - завершив Віктор Небоженко.

 

 

 

INTV