Сотні британських десантників висадились на Миколаївщині в рамках навчань "Об'єднані зусилля-2020". Як пишуть британські медіа - це найбільші десантні навчання для Британії за понад 20 років.

На Миколаївщині розпочався перший етап навчань «Спільні зусилля» в рамках стратегічного командно-штабного навчання «Об'єднані зусилля - 2020». Навчання такого формату проводяться вперше. Їхня мета - практичне виконання завдань у багатонаціональному середовищі за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності підрозділів Збройних Сил та наших держав-партнерів, десантного братерства.

Даний етап навчань розпочався із десантування українських та британських «крилатих піхотинців». Десантування відбувались зі зброєю та спорядженням під прикриттям Військово-Повітряних Сил ЗС. Увесь особовий склад швидко висунувся до пунктів збору. На маршрутах висування українські та британські десантники виконували різні завдання, зокрема взяття під контроль важливих районів, об'єктів тощо.

 

Висадку проводили з кількох літаків C-130 Hercules, які вилетіли з військового аеродрому в Британії.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

На їхньому борту були бійці 16-ї десантно-штурмової бригади Великої Британії, важке піхотне озброєння та техніка.

16-а бригада входить до британських сил глобального реагування, які можуть використовувати в операціях по всьому світу.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

Пізніше на цей же полігон на Миколаївщині висадилися з Іл-76 та Ан-26 вже українські десантники, повідомляє Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

Це перший етап навчань "Спільні зусилля" в рамках стратегічного командно-штабного навчання "Об'єднані зусилля - 2020".

У такому форматі їх проводять вперше в історії - британські та українські бійці десантувалися зі спорядженням і зброєю, виконували різні навчання (оборона майданчика приземлення, наприклад), а саму операцію прикривали з повітря українські повітряні сили.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

Серед тих, хто десантувався, був і командир британської 16-ї бригади Джеймс Мартін, а на землі його зустрічав командувач українських ДШВ Євген Мойсюк.

Як пише британське видання Sky, ці навчання проводяться "на знак солідарності з Україною".

А Mirror відзначає, що це найбільша десантна операція для Британії за понад 20 років - десантувалися понад 450 британських військових.

Перед цим кілька британських підрозділів вже висадилися в цьому районі, щоб вивчити територію перед прибуттям основних сил.

Mirror також наводить слова одного з десантників - сержанта Джона Дженкінса, який каже, що здійснив вже 15 стрибків, "але цей особливий".

"Пролетіли у повному спорядженні для стрибка з Оксфордширу через всю Європу, було багато хвилювань. Ми - головні сили й у бойовій готовності, тож це шанс потренуватися на практиці, й усе пройшло дуже добре", - розповів британський десантник.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

Британці також звертають увагу на те, що вся операція відбулася неподалік анексованого Росією Криму.

21 вересня в Астраханській області Росії почнуться масштабні навчання "Кавказ-2020".

Окрім росіян у них візьмуть участь також білоруси, китайці, вірмени, іранці, пакистанці та військові з М'янми, а також Таджикистан - як спостерігач. Індія та Азербайджан відмовилися.

 

навчання

АВТОР ФОТО,КОМАНДУВАННЯ ДЕСАНТНО-ШТУРМОВИХ ВІЙСЬК ЗСУ

 

Міжнародні навчання "Об'єднані зусилля - 2020", які Україна проводить разом з партнерами по НАТО (зокрема з США та Великою Британією) є своєрідною відповіддю на російські навчання та її військову присутність в анексованому Криму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами Служба зв'язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ ЗС України та ВВС