Один з провідних політиків від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) виступив з ідеєю відстрочити завершення будівництва газопроводу "Північний потік - 2" на два роки, а потім довести проект до кінця.

Під час дії мораторію ЄС і Росія повинні домовитися про майбутнє своїх відносин, заявив він в суботу, 19 вересня, на заході молодіжного крила ХДС в Хільдесхаймі.


Таке рішення політик, якого вважають одним з можливих кандидатів на пост федерального канцлера від ХДС / ХСС на виборах в бундестаг в 2021 році, вважає розумним з урахуванням ситуації навколо отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Європейці не можуть обійти цей злочин і продовжувати здійснення проекту будівництво газопроводу, впевнений він.


На думку Мерца, російський президент Володимир Путін рішучим чином змінився і діє "агресивно, абсолютно нерозважливо, неправдиво". "Тому ми повинні поводитись з Росією набагато чіткіше і зрозуміло", - підкреслив він.

 

Нагадаємо, засновнику Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальному стало погано 20 серпня на борту літака, що летів з Томська в Москву. Після екстреної посадки в Омську політика госпіталізували. 22 серпня Навального доставили для лікування в Німеччину, в берлінську клініку "Шаріте". Політик перебував в комі 19 днів.

2 вересня уряд ФРН заявив, що Олексій Навальний був отруєний речовиною з групи "Новачок". "Спеціальна лабораторія бундесверу представила чіткий результат: Олексій Навальний став жертвою замаху із застосуванням хімічної нервово-паралітичного речовини сімейства" Новачок ", - вказала канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel). Пізніше до такого ж висновку прийшли лабораторії у Франції і Швеції. Москва заперечує всі звинувачення в причетності до замаху на Олексія Навального.