Ще раз про висування кандидатів на місцеві вибори. Вчора свій список презентувала «Батьківщина». Його очолив нардеп Олексій Кучеренко, якого висунули і кандидатом в мери Києва від «Батьківщини».

 

В першій п'ятірці виборчого списку «Батьківщини» більшість складають відомі особи - Віталій Нестор (керівник міської «Батьківщини»), Денис Москаль (депутат Київради), Олександра Кужель (колишній нардеп).

 

Серед перших номерів по окремим територіальним округам Києва є колишні і нинішні депутати Київради. І це обумовлено новою виборчою системою. Ставка робиться на відомих політиків (навряд виборці будуть голосувати за невідомих), а також на політиків, які мають вплив по окремих районах і округах Києва. 

 

Також зверну увагу на те, що делегатів міської конференції «Батьківщини» привітала (по телефону) Юлія Тимошенко.

Вона потроху повертається до активної політики. До речі, пообіцяла взяти активну участь в агітаційному процесі.

 

Такщо після її одужання можна чекати передвиборного туру Юлі по базових регіонах «Батьківщини». Це також передвиборна технологія, яку використовують й інші рейтингові лідери.

 

Показово й ідеологічне позиціонування «Батьківщини», на якому наголосила Ю.Тимошенко: проти Порошенка, який «передав Україну в управління транснаціональним корпораціям», і Зеленського, який «розвиває систему зовнішнього управляння, отриману у спадок від П. Порошенка».

 

Чому саме така послідовність в об'єктах критики?

 

Іде змагання за виборців, які відходять від Зе. І ці виборці переважно були проти Порошенка. Тому спочатку критикується Порох, а потім Зе. Також критикуються тарифна політика, ціноутворення і Мінські угоди.

Фактично, це головні тези передвиборчої програми «Батьківщини».

 

 

Владимир Фесенко