У Палаці Незалежності відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Про це постфактум повідомили державні ЗМІ. Вперше в історії незалежної Білорусі це сталося таємно, ніхто не оголосив дату, а сам процес не транслювався на БТ.

 

 

 

Ось деякі заяви Лукашенко, опубліковані БелТА:


У цей урочистий день Президент з особливим почуттям присягає на вірність Вітчизні та народові. Він дуже пишається білорусами.

Сьогодні, отримавши перемогу, ми піднялися на новий рівень самосвідомості. Остигаючи від розпалу виборчих битв, ми побачили, як дорослішає вся наша нація.

Я не можу, я не маю права залишити білорусів, які пов'язали з державним курсом не тільки політичні переваги, але і свою долю, майбутнє своїх дітей.

У післявиборчій ситуації команди підприємств показали всю свою мудрість, вибравши цех, а не майдан.

Незважаючи на диявольсько досконалий поштовх ззовні, білоруси зберігали повагу один до одного.

День вступу на пост президента - це день нашої з вами перемоги, переконливої ​​та рішучої.

Після інавгурації Лукашенка військові принесли клятву на вірність народу і президенту.

 

 

Білоруська опозиція закликає людей до безстрокової акції непокори після таємної "інавгурації" Алексадра Лукашенка.

Як повідомляє  білоруська служба "Радіо Свобода", заклик про це оприлюднив член Координаційної ради опозиції, колишній посол у Франції Павел Латушко. 

Він назвав безпрецедентною ситуацію, коли інавгурація проходить у колі довірених посадовців, без громадян та дипломатичного корпусу, додавши, що це "більше нагадує злодійське зібрання для коронації чергового злодія в законі".

 

"Від сьогодні він більше не президент Республіки Білорусь. Він просто керівник ОМОНу, який орудує на вулицях без розпізнавальних знаків, та купки бюрократів. 

Для нас, громадян Білорусі, та для світової спільноти він тепер - ніхто. Прикра помилка історії та ганьба цивілізованого світу. 

Ми ніколи не погодимося з фальсифікацією та вимагаємо нових виборів. Закликаємо усіх почати безстрокову акцію непокори", - написав Павел Латушко.