Обраний народом лідер не буде проводити свою інавгурацію таємно, - так відреагував на прохання кореспондента DW прокоментувати інавгурацію Олександра Лукашенка в середу, 23 вересня, голова делегації Європарламенту по відносинам з Білоруссю Роберт Бедронь.

 

"Переможець виборів і лідер, що користується справжньою підтримкою в суспільстві, не потребує таємного вступу на посаду президента. Це тільки показує, наскільки Лукашенко боїться", - пояснив далі Бедронь.

"Для нас такі самопроголошені президентські повноваження є безглуздими", - підкреслив євродепутат. За його словами, в Європейському парламенті будуть і далі підтримувати Координаційну раду та Світлану Тихановску як представників народу Білорусі.

 

карикатура Сергія Йолкіна

 

У свою чергу постійний доповідач Європарламенту по Білорусі Пятрас Ауштрявічюс вважає інавгурацію частиною домовленостей між Лукашенко і президентом Росії Володимиром Путіним під час їх зустрічі в Сочі 14 вересня.

"Я думаю, ми бачимо реалізацію" сочинського плану ". Те, про що домовилися (в Сочі. - ред.), до сих пір тримають в таємниці від нас. Тільки завдяки підтримці Путіна Лукашенко зважився піти на інавгурацію, хоча народ його відкинув і не вважає легітимним ", - зазначив Ауштрявічюс в інтерв'ю DW.


Євродепутат вважає, що післярінавгурації підуть інші кроки з "Сочинського плану", про які громадськість поки не знає. "Але те, що ці дві людини (Лукашенко і Путін. - Ред.) вирішили і зараз реалізують, - це не принесе нічого доброго ні Білорусі, ні Європі. Це поставить під загрозу існування Білорусі, стабільність в Європі і регіональну безпеку", - додав він.


Пятрас Ауштрявічюс привітав заяву уряду Німеччини, який відмовився визнавати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. При цьому він підкреслив, що прийшов час перейти від заяв до дій і ввести нарешті санкції проти влади Білорусі. "Цей список санкцій повинен очолити  неіснуючий президент Білорусі", - додав Ауштрявічюс і закликав до підтримки зусиль Координаційної ради, спрямованих на проведення перевиборів в Білорусі.