Британія у співпраці з Канадою і США працює над міжнародними санкціями проти відповідальних за порушення прав людини і фальсифікацію виборів у Білорусі, заявив міністр закордонних справ Сполученого Королівства Домінік Рааб.

 

Домінік Рааб

 

Лондон з Оттавою і Вашингтоном почали роботу над санкціями після того, як їх не змогли узгодити лідери ЄС через позицію Кіпру, зазначив Рааб, виступаючи в Палаті громад.

"З огляду на цю затримку, а також фальшиву інавгурацію пана Лукашенка, я дав інструкції команді міністерства розробити санкції за типом" санкцій Магнітського "проти тих, хто несе відповідальність за серйозні порушення прав людини", - сказав Рааб.

"Ми шоковані тим, що бачили. Насиллям, його жорстокістю, і, чесно кажучи, зухвалістю, з якою воно застосовується прямо на очах у журналістів", - заявив Рааб.

"Білоруська влада прицілилась на журналістів, включаючи журналістів Бі-бі-сі, і відключали інтернет, щоб приховати свої дії", - додав міністр.
Міністр додав, що Британія, США і Канада вважають підготовку санкцій справою великої терміновості.

 

Агентство Рейтер, посилаючись на джерела, близькі до урядів трьох країн, повідомляє, що Канада, США і Британія збираються ввести санкції проти білоруської влади одночасно. Офіційної заяви про це країни поки не робили.


Рааб також додав, що Британія ініціювала розслідування білоруських подій в ОБСЄ.

Глава МЗС Канади Франсуа-Філіп Шампань в четвер заявив, що його країна слідом за багатьма іншими західними країнами не визнає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі.

Напередодні про невизнання Лукашенко президентом заявили у Держдепартаменті США, раніше таку ж заяву зробив Євросоюз.