Президент США пов'язав можливе тривале підведення підсумків виборів нового глави держави з пропонованим демократами голосуванням поштою. Трамп не раз пов'язував його з ризиком фальсифікацій, не наводячи доказів.

 

Президент США Дональд Трамп не виключає, що остаточні результати голосування на виборах нового глави держави 3 листопада можуть бути представлені лише через кілька місяців, пише DW.

Дуже малоймовірно, що переможець голосування буде визначено вже в день завершення виборів, заявив глава Білого дому на передвиборчому заході в місті Ньюпорт-Ньюс в Вірджинії в п'ятницю, 25 вересня. Американський лідер пояснив це підрахунком голосів тих, хто брав участь у виборах по пошті.


Трамп раніше неодноразово заявляв, що при масштабному голосуванні поштою, пропонованому демократами, підсумки можуть бути сфальсифіковані, а саме голосування стане вразливим для втручання з-за кордону. При цьому глава Білого дому не приводив будь-яких доказів, що підкріплюють цю версію.


Крім того, президент, незважаючи на критику соратників, знову дав зрозуміти, що не може гарантувати передачу влади своєму супернику, кандидату від Демократичної партії Джозефу Байдену у разі програшу. "Ми хочемо дуже мирної передачі влади, але не маємо наміру ставати жертвами обману", - заявив американський лідер. Трамп підкреслив, що перешкодити його перемозі можуть лише фальсифікації


Декількома днями раніше президент Сполучених Штатів під час прес-конференції в Білому домі ухилився від гарантій мирної передачі влади супернику в разі програшу. Його висловлювання зазнали критики, в тому числі в Республіканській партії. Так, сенатор-республіканець Мітт Ромні назвав мирний перехід влади основоположним для демократії. А лідер республіканської більшості в Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що інавгурація переможця голосування відбудеться 20 січня, і підкреслив, що "передача влади пройде мирно, як це відбувалося кожні 4 роки з 1792-го".