Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян закликав міжнародну спільноту застосувати всі важелі впливу, аби стримати президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана від втручання у карабаський конфлікт, оскільки таке втручання "остаточно дестабілізує ситуацію".

"Агресивна поведінка Туреччини дає серйозний привід для занепокоєння. Така позиція загрожує катастрофічними наслідками для Південного Кавказу та суміжних регіонів", - сказав Пашинян у неділю, 27 вересня, у зверненні до нації, цитує агентство новин "Інтерфакс".

 На думку прем'єра Вірменії, міжнародне співтовариство повинно запобігти небезпечному розвитку подій. "Ми стоїмо перед серйозною загрозою, необхідна пильність. Наша перемога залежить від наших спільних зусиль. І ми переможемо", - запевнив Пашинян.

Ердоган пообіцяв надати підтримку Азербайджану

Раніше в неділю президент Туреччини провів телефонні переговори з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, повідомляють турецькі ЗМІ. Ердоган підтвердив готовність надати будь-яку допомогу Азербайджану у зв'язку з боями в Нагірному Карабасі.

 

Крім того, за повідомленням агентства Anadolu, Ердоган назвав Вірменію головною загрозою миру і стабільності в регіоні. "Туреччина стоятиме пліч-о-пліч зі своїми азербайджанськими братами, як вона завжди це робила", - пообіцяв президент Туреччини.

Алієв хоче остаточного вирішення

Ільхам Алієв не хоче половинчастого рішення

 

Тим часом президент Азербайджану Ільхам Алієв на засіданні Ради безпеки країни у неділю заявив, що врегулювання конфлікту в Нагірному Карабасі є історичним завданням Азербайджану, і Баку не погодиться на його половинчасте рішення.

"Я неодноразово казав, що нам не потрібне неповне вирішення цього питання, цього конфлікту. Ми - на своїй землі, нам не потрібні землі інших країн. Але свою землю ми нікому не віддамо. Я неодноразово казав, що ми ніколи не допустимо створення другої так званої "вірменської держави" на азербайджанській землі. Ми ніколи цього не допустимо, і сьогоднішні події це знову показують", - додав Алієв, цитує "Інтерфакс".

Нове загострення у Нагірному Карабасі

Скріншот відео зі знищенням азербайджанського танка, яке оприлюднило міноборони Вірменії

 

Як повідомлялося, вранці 27 вересня міноборони Азербайджану заявило про початок проведення контрнаступальної операції на лінії зіткнення з Вірменією. Президент Азербайджану заявив, що операція є відповіддю на вірменські артобстріли, внаслідок яких загинули азербайджанські громадяни.

 

У свою чергу влада Вірменії та невизнаної "Нагірно-Карабаської Республіки" оголосили про запровадження воєнного стану і мобілізацію. У міноборони Вірменії повідомляють, що під час бойових зіткнень було знищено два азербайджанських гелікоптери і три беспілотники. Також вірменські військові оприлюднили відео знищення декількох танків противника. У свою чергу азербайджанська сторона заявляє про знищення 12 одиниць ЗРК "Оса" підрозділів ППО Вірменії та захоплення декількох населених пунктів і стратегічних висот в зоні конфлікту.