Поки українські політики, нездатні генерувати ніяких конкретних рішень для поліпшення життя в країні, вважають за краще приховувати свою профанацію потоками взаємних звинувачень, лідер опозиції Юлія Тимошенко традиційно пропонує чіткі і послідовні кроки.

 

І це в черговий раз підтвердило її професійний виступ в четвер у програмі «Право на владу».

Промова Тимошенко можна розділити на кілька ключових моментів.

 

Перша теза - необхідно терміново змінити всю державну систему надання медичної допомоги для українців, хворих коронвірусом.

А точніше - з нуля створити таку систему медичної допомоги, оскільки з весни, незважаючи на виділені десятки мільярдів, вона так і не з'явилася.

Тимошенко наполягає на необхідності безкоштовних тестів на коронавірус для всіх українців, оскільки багато, навіть при підозрі на «ковід», не можуть дозволити собі їх зробити. Крім того, держава обов'язково повинна брати аналізи для тестів будинку у хворого людини, щоб він міг спокійно залишатися на самоізоляції.

Необхідно забезпечити безкоштовними ліками для лікування «ковіда» соціально незахищені верстви населення. І важливо - необхідний один телефон в країні, куди кожен хворий чоловік міг би зателефонувати і йому чітко пояснили алгоритм подальших дій. Як самого українця, так і держави по відношенню до нього.

 

Друга теза - необхідно розробити стратегію бактеріологічного захисту населення УкраїниЯк правильно сказала Юлія Тимошенко, світ увійшов в епоху нових загроз. В першу чергу - бактеріологічних.

І «ковід» показав, що практично всі країни, включаючи Україну, виявилися нездатні таким загрозам протистояти. Тому необхідно міняти кардинально систему медицини і суттєво посилити науку.Третя теза - в Україні обов'язково повинні пройти місцеві вибори в жовтні 2020 рокуЗ одного боку, апелюючи до західного досвіду, Тимошенко підкреслює, що, з виконанням всіх норм соціальної дистанції, вибори проводити безпечно.

З іншого боку, українці просто все зобов'язані піти на місцеві вибори і проголосувати.Чому? Важливість цих виборів не тільки в тому, що люди повинні не дозволити віддати всі місцеві ресурси до рук непрофесіоналів і ставлеників місцевих «царьків». Але і в іншому.

По-перше, місцеві вибори стануть референдумом по оцінці всієї півторарічної діяльності президента Зеленського. І реально покажуть, що практично вся країна не підтримує його дії (з продажу землі та стратегічних підприємств, грального бізнесу, дерибану на коронавірус і дорогах, підвищення тарифів, подальшого зубожіння людей і багато чому іншому).

По-друге, оскільки до чергових президентських і парламентських виборів ще довго, то після місцевих виборів в громадах і облрадах до влади прийдуть професіонали, які у всіх регіонах країни скажуть чітке «Ні!» тому, що робить Зеленський. І не почути на Банковій голос регіонів (по суті - всієї країни) буде неможливо.

Власне, правильність усіх оцінок Тимошенко підтверджує останнє опитування групи «Рейтинг», який показав стабільне зростання рейтингу «Батьківщини» у всіх територіальних громадах, областях і районах країни перед місцевими виборами. А значить - люди готові голосувати за партію Тимошенко, розуміючи високий рівень професіоналізму і компетентності Юлії Володимирівни.

 

 

Дмитро Корейчук