За даними газети, Пекін зажадав від Вашингтона припинити судове переслідування китайських вчених в Сполучених Штатах.

 

Уряд КНР попередив  Вашингтон, що вони може затримувати американців в Китаї у відповідь на переслідування Мін'юстом США китайських вчених, пов'язаних з китайськими збройними силами. Про це повідомила газета Wall Street Journal, пише Голос Америки.


Посилаючись на неназваних людей, знайомих з цим питанням, газета пише, що китайська влада неодноразово передавали такі попередження американським урядовцям по різних каналах.

Wall Street Journal пише, що сигнал Китаю полягає в тому, що США повинні припинити переслідування китайських вчених в американських судах, інакше американці в Китаї можуть бути звинувачені в порушеннях китайського законодавства.

У своїх рекомендаціях від 14 вересня Держдепартамент США застеріг американців від поїздок до Китаю, заявивши, що уряд КНР використовує довільні затримання і заборони на виїзд американців і громадян інших країн, щоб «отримати важелі впливу на переговорах з іноземними урядами».

Білий дім переадресував питання до Держдепартаменту, який в своїй заяві, направленій по електронній пошті, зазначив, що в контактах з урядом Китаю, «в тому числі на найвищих рівнях», він підкреслює стурбованість США з приводу «застосування заборони на виїзд щодо американських громадян і громадян інших країн з метою примусу», і буде робити це до тих пір, поки США «не побачать прозорий і справедливий процес».

 

Посольство КНР у Вашингтоні не відповіло на прохання про коментар.