Політична партія "Слуга народу" назвала три шляхи виходу з кризи, яка склалася у зв'язку з рішенням Конституційного суду визнати неконституційним покарання за подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей.

 

Так, у заяві політичної сили зазначено, що ситуацію з теперішнім складом Конституційного суду можна вирішити трьома шляхами:

  1. судді КС добровільно підуть у відставку;
  2. долю цих суддів та їхніх рішень вирішить вулиця;
  3. Верховна рада ухвалить рішення, проголосувавши за запропонований президентом Володимиром Зеленським законопроєкт №4288 "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства".

"Перший шлях є нереалістичним з огляду на поведінку суддів протягом цього тижня. Другий шлях створює додаткові небезпеки для державності. Тож третій шлях виходу з кризи залишається безальтернативним", - зазначено в партійній заяві.

У "Слузі народу" зазначили, що чинний склад КСУ "спровокував в Україні глибоку кризу і під загрозою знищення опинилася практично вся антикорупційна інфраструктура держави".

 

Нагадаємо, парламентські партії розкритикували ініційований президентом Володимиром Зеленським законопроєкт, яким пропонується повністю оновити склад Конституційного суду (КСУ), і закликали не голосувати за нього, а партія "Бальківщина"  вже зареєструвала у Верховній Раді законопроєкти № 4292 і № 4293, які ПОВНІСТЮ й ПОНОВЛЮЮТЬ РОБОТУ АНТИКОРУПЦІЙНИХ ОРГАНІВ ТА ЇХНІХ РЕЄСТРІВ і приводять їхню діяльність у відповідність Основному закону.