Президент США Дональд Трамп в понеділок заявив, що міністр оборони Марк Еспер відправлений у відставку, а його обов'язки з цього моменту буде виконувати директор Національного контртерористичного центру Крістофер Міллер.

 

Минулого тижня у американських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що чинний міністр оборони США вже написав заяву про звільнення.

При цьому зазначалося, що за традицією у США міністри нерідко пишуть заяви про відставку без вказання чіткої дати в період після виборів, особливо якщо в Білому домі формується нова команда. Проте зазначалося, що перебування Марка Еспера на посаді залишається під питанням за будь-яких результатів виборів президента США.

«Марк Еспер звільнений, - написав Трамп в« Твіттері ». - Я радий повідомити, що Крістофер Міллер, шановний директор Національного контртерористичного центру (одноголосно затверджений Сенатом), з цього моменту стає виконуючим обов'язки міністра оборони ».

 

Еспер пропрацював на посаді міністра оборони із липня 2019 року.

 

Нагадаємо, минулого тижня ЗМІ стверджували, що Трамп готується звільнити не тільки міністра оборони, але і директора ЦРУ Джину Гаспел.

Він може звільнити кількох членів кабінету міністрів і високопоставлених помічників, в тому числі директора ФБР.

 

Раніше видання Politico повідомляло, що Трамп найближчим часом планує діяти так, ніби він розпочинає свій другий термін достроково,навіть без оголошення його переможцем виборів.