Влада Арізони і Вісконсина у вівторок, 1 грудня, офіційно підтвердили перемогу демократа Джозефа Байдена в цих американських штатах в результаті підрахунку голосів на виборах президента США.

У Вісконсині відрив Байдена від чинного глави держави, республіканця Дональда Трампа, склав близько 20 тисяч голосів. В Арізоні, де Трамп відстав від суперника на 10,5 тисячі голосів, кандидату від Демократичної партії вдалося обійти республіканця вперше з 1996 року.


Сенатором від Арізони стане астронавт

Підтвердження підсумків голосування в Арізоні означає перемогу демократа Марка Келлі на виборах в Сенат. Келлі, який здійснив чотири польоти в космос на Шатлі, змінить у верхній палаті Конгресу республіканку Марту Максаллі. Таким чином, демократи в майбутньому Сенаті отримують вже 48 місць з 100, тоді як в нинішньому їх було 47.

Команда Трампа, який не бажав визнавати перемогу Байдена, ініціювала перерахунок голосів в ряді штатів. Тільки в Вісконсині витрати на процедуру склали 7,9 млн доларів, повідомила виборча комісія штату. За місцевим законодавством, витрати оплатить команда Трампа.


Трамп намагався оскаржити підсумки голосування в судах

Джозеф Байден, за даними провідних ЗМІ країни, на виборах в США 3 листопада заручився достатньою кількістю голосів Колегії вибірників для перемоги над Дональдом Трампом. Офіційні результати обробки бюлетенів в штатах будуть оголошені в грудні. Церемонія інавгурації нового президента має відбутися 20 січня.
Нинішній глава Білого дому кілька тижнів не визнавав поразку, намагаючись оскаржити підсумки голосування в судах. Однак в кінці листопада Трамп підтримав рішення Управління з загальних питань адміністрації США почати процедуру передачі президентської влади в країні.