Демократи Палати представників у понеділок опублікували текст резолюції про оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу, звинувативши його в «підбурюванні до заколоту» у зв'язку з його роллю в недавніх заворушеннях в Капітолії.


Автори тексту вказують на багаторазові твердження президента про фальсифікації виборів, на його виступ перед натовпом прихильників, який згодом увірвався в будівлю Капітолію, а також на розмову Трампа з держсекретарем штату Джорджія.

«Тим самим президент Трамп поставив під загрозу безпеку Сполучених Штатів і державних інститутів, - йдеться в резолюції. - Він поставив під загрозу цілісність демократичної системи, заважав мирній передачі влади і піддав небезпеці рівноправну гілку влади ».


Раніше спікер Ненсі Пелосі заявила, що Палата представників у понеділок представить резолюцію, що закликає кабінет президента Дональда Трампа застосувати 25-ту поправку, щоб усунути його з посади, а якщо віце-президент Майк Пенс не відповість протягом доби, Палата представників почне процедуру імпічменту.

«Захищаючи нашу Конституцію і нашу демократію, ми будемо діяти невідкладно, тому що цей президент представляє для них безпосередню загрозу. З кожним днем ​​жах від скоєного президентом  нападу на нашу демократію посилюється, як і необхідність негайних дій », - йдеться в листі Пелосі до колег-демократів.


Очікується, що голосування по резолюції відбудеться у вівторок.

Ні Трамп, ні Білий дім поки ніяк не прокоментували ініціативу Пелосі.

Обраний президент Байден, який вступає на посаду 20 січня, не зайняв певну позицію з приводу спроби імпічменту.

«Через 10 днів ми почнемо рухатися далі і приступимо до відновлення - разом», - написав він у неділю в «Твіттері».