У середу нижня палата конгресу США винесе на голосування другий імпічмент президента ‎Дональда Трампа. Ця процедура означає офіційне звинувачення в скоєнні злочину - цього ‎разу в підбурюванні до заколоту.‎

Після цього Сенат вирішить - чи відстороняти президента достроково, заодно позбавляючи ‎його права балотуватися знову.

 

До вчорашнього вечора здавалося, що повторяться події осені 2019 року: демократи винесуть ‎президенту імпічмент, але не переконають республіканців в Сенаті і неминуче програють ‎процес.‎

Але у вівторок у них з'явився невеликий шанс: газета New York Times повідомила, що лідер ‎республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл підтримує імпічмент і хоче таким чином допомогти ‎Республіканській партії позбутися Трампа.‎

Принаймні три республіканця в нижній палаті Конгресу заявили у вівторок про те, що вони планують проголосувати за оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу після того, як його прихильники минулого тижня влаштували безлади в будівлі Капітолія.

Ліз Чейні, що входить в керівництво республіканської фракції в Палаті представників, заявила про те, що Трамп зробив «найбільше зрадництво стосовно своєї посади і даної ним присяги на Конституції».

 

Ліз Чейні обіцяла підтримати імпічмент Трампа

 

Президент, за словами Чейні, «зібрав натовп і запалив полум'я нападу» на Капітолій. Дочка колишнього віце-президента Діка Чейні підкреслила, що вона проголосує за імпічмент президента.
Ще два конгресмена-республіканця, Джон Катко і Адам Кінзінгер також заявили, що вони збираються підтримати імпічмент Дональда Трампа, який повинен покинути свій пост трохи більше ніж через тиждень.

Лідери Республіканської партії в Палаті представників не стали закликати соратників по партії голосувати проти імпічменту, заявивши, що залишають це питання на особистий розсуд конгресменів.

 

Що серйознішими стають звинувачення проти прихильників Трампа, які влаштували безлади в ‎Вашингтоні, то менше захисників залишається у Трампа.

Пізно ввечері у вівторок Палата представників ухвалила резолюцію, що вимагає відсторонення Трампа від влади.

Резолюція закликає віцепрезидента Майкла Пенса використати право, надане йому 25-ю поправкою до Конституції США для припинення повноважень Дональда Трампа.

Спікер нижньої палати конгресу Ненсі Пелосі заявила, що законодавці дають Пенсу 24 години для виконання цього рішення. Якщо за цей час він нічого не зробить, тоді демократи ініціюють процедуру імпічменту.

Утім кількома годинами раніше Майк Пенс заявив, що не збирається підтримувати резолюцію.

У листі на ім'я спікера Палати представників ввечері у вівторок Майк Пенс повідомив, що не вважає, що використання цієї поправки буде відповідати інтересам держави і положенням Конституції США. Він закликав законодавців не створювати "жахливий прецедент".