Палата представників в середу проведе голосування по безпрецедентному другому імпічменту щодо президента Дональда Трампа.

Засідання почалося о 9 ранку за Вашингтоном, а голосування може відбутися в другій половині дня (в Україні буде ніч).

Засідання палати транслюється в прямому ефірі, повідомляє ГА

 

 

Демократи займають більшість місць в Палаті представників і мають достатньо голосів, щоб схвалити імпічмент самостійно, але до них приєднується все більше республіканців.


Так, республіканка Джеймі Еррера Батлер у вівторок повідомила, що проголосує за імпічмент, заявивши, що Трамп «діяв всупереч своїй присязі».

«Президент Сполучених Штатів спровокував заворушення з метою зупинити мирну передачу влади від однієї адміністрації до іншої», - сказала вона.

Член Палати представників Ліз Чейні, також висловилася на підтримку імпічменту, зазначивши, що в історії США не було «більшого зради» з боку президента.

Голосувати за імпічмент також збираються конгресмени Джон Катко, Адам Кінзінгер і Фред Аптон.

Лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті, близький союзник Трампа, сказав, що «імпічмент в цей час не згуртує країну, а буде мати протилежний ефект».

В аналогічному ключі висловився у вівторок і сам Трамп в ході візиту в техаське місто на кордоні з Мексикою.

«Це викликає жахливий гнів, розбіжності і біль ... що дуже небезпечно для США, особливо в настільки делікатне момент», - сказав він, закликавши до «миру і спокою» і підкресливши, що зараз час дотримуватися «закон і порядок».

 

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі у вівторок увечері оголосила, що групу з дев'яти менеджерів по імпічменту очолить конгресмен Джеймі Раскін.
Поки неясно, чи мають намір лідери Палати представників відразу відправити резолюцію про імпічмент в Сенат, враховуючи, що термін повноважень Трампа закінчується наступного тижня.
У вівторок пізно ввечері Палата представників прийняла резолюцію, що закликає віце-президента Майка Пенса і членів кабінету задіяти 25-ту поправку до Конституції, щоб усунути Трампа з посади в зв'язку з тим, що він нібито не в змозі виконувати свої обов'язки.
Пенс ще до голосування направив Пелосі лист з поясненнями, чому він не має наміру цього робити.