Достатня кількість законодавців Палати представників США проголосувала за те, щоб ухвалити резолюцію про імпічмент чинного президента Дональда Трампа.

 

Про це повідомляє CNN.

За винесення резолюції проголосували 231 член палати, проти - 197, голоси ще п'яти конгресменів підраховуються.

Стаття імпічменту

Конгрес США затвердив статті імпічменту президента - підбурювання до заколоту. Під цим мається на увазі штурм Капітолію прихильниками Дональда Трампа, що відбувся 6 січня цього року.

В тексті резолюції, зокрема, згадують слова Трампа, сказані ним на мітингу перед прихильниками, які "в контексті заохочували і призвели до беззаконних дій під Капітолієм".

Дебати

«Ми знаємо, що президент закликав до заколоту, до збройного повстання проти нашої спільної країни, - зазначила спікер Палати представників Ненсі Пелосі. - Він повинен піти. Він являє собою явну і безпосередню загрозу для країни, якою ми всі любимо ».

Вона додала, що Трамп веде «війну з демократією» і що «заколотники» і «внутрішні терористи», які штурмували Капітолій, були «послані президентом».


Нижче наводяться коментарі інших законодавців.


Голова Комітету з процедурних питань Палати представників Джим Макговерн, демократ, штат Массачусетс:

«Ми обговорюємо цю історичну міру, перебуваючи безпосередньо на місці злочину, і цього обговорення б не було, якби не президент Сполучених Штатів. Це був добре організований напад на нашу країну, спровокований  Дональдом Трампом ... Капітолій піддався штурму. Люди загинули через велику брехню, яку говорив цей президент і занадто багато з того боку залу (республіканці) ... Президент спровокував спробу державного перевороту в цій країні. Загинули люди. Всі повинні бути обурені. Якщо це не злочин, що тягне за собою імпічмент, то я не знаю, що можна трактувати як злочин».

Лідер більшості в Палаті представників Стені Хойер, демократ, штат Меріленд:
«Дії тягнуть за собою наслідки, а дії президента США вимагають негайних і чітких заходів з боку Конгресу».

Що буде далі?

Оскільки Палата представників підтримала обвинувачення (тим самим оголосивши імпічмент), наступним кроком стає суд над президентом в Сенаті США. Після цього процедура імпічменту перетвориться в судовий процес, на якому Палата представників фактично виступає стороною обвинувачення, а сенатори виконують роль членів суду присяжних.

Дата початку процесу залежить від того, коли Палата представників США передасть сенаторам обвинувальний висновок, для чого необхідно провести окреме голосування. Однак в Демократичній партії обіцяли, що передадуть справу до Сенату відразу після схвалення резолюції.

Представники Республіканської партії заявили, що не будуть скликати позачергове засідання Сенату для розгляду питання про імпічмент Трампа.

 

Дональд Трамп став єдиним президентом в історії США, якому Палата представників двічі за термін оголошувала імпічмент. Однак, минулого разу Сенат не підтримав Палату представників.