Міжнародна федерація хокею на льоду пояснила позбавлення Мінська права проводити ЧС-2 021 питаннями безпеки. Здається, таке рішення не було наперед визначеним.

 

Президент IIHF Рене Фазель прибув до Мінська 11 січня з останньою відчайдушною спробою врятувати ситуацію та уникнути складного рішення вибрати нове місце проведення ЧС - 2021 по хокею.

Для проведення чемпіонату Лукашенко виявив готовність піти на поступки, навіть пообіцяв переговори з опозицією. Можливо, білоруський режим зміг би перехитрити всіх, торгуватися за чемпіонат . Але зусиль виявилось недостатньо. Прагнучи отримати все і негайно, білоруська влада перегнула, зіграла грубо. В результаті візит Рене Фазеля закінчився скандалом. Гостя просто підставили.

За словами одного з членів делегації IIHF, білоруська влада пообіцяла, що фото- і телерепортажі про зустріч глави Міжнародної федерації хокею з Лукашенко не публікуватимуться. Але обіцянки не були виконані.

 

Олександр Лукашенко вітає Рене Фазеля, керівника Міжнародної федерації хокею, у Мінську, 11 січня 2021 року

 

Як результат, фото та телевізійні знімки Рене Фазеля, що обіймає Олександра Лукашенко та одіозного голову Білоруської федерації хокею Дмитра Баскова, якого підозрюють у причетності до політичних репресій, з'явилися спочатку в білоруських державних, а потім і в європейських ЗМІ. І викликали вибух обурення місцевої громадськості.

 

У підсумку керівнику Міжнародної федерації хокею довелося вибачитися і виправдовуватися. Тепла зустріч з Лукашенко стала для Фазеля поцілунком політичної смерті. Тон його інтерв'ю та заяв після скандалу помітно змінився. "Треба визнати: я деякий час грався з вогнем у Мінську. І ми трохи згоріли," - змушений був сказати Фазель.

Президент IIHF почав висловлювати великі сумніви щодо можливості проведення чемпіонату в Мінську. Засідання Ради Федерації було терміново перенесено з 25 та 26 січня, як і планувалося раніше, на 18 січня. І саме скандал, спричинений безцеремонністю білоруської влади, сприяв рішенню IIHF.

Таким чином, мабуть, вся ця хокейна історія закінчилася "самострілом" білоруського керівництва. Що останнім часом у нього часто відбувається. Лукашенко забив шайбу у свої ворота.

 

Валер Карбалевіч, білоруська служба "Радіо Свобода"