У вівторок, 19 січня, в останній день перебування Дональда Трампа на посаді президента США він розпорядився розсекретити документи, що стосуються розслідування зв'язків між Росією і його президентською кампанією в 2016 році.


Дональд Трамп в жовтні 2020 року дозволив розсекретити документи про можливе втручання РФ у президентські вибори в США. 30 грудня 2020 року Білий Дім отримав документи від Мін'юсту США. Трамп заявив, що в них були внесені деякі правки, запропоновані ФБР, яке спочатку було проти оприлюднення.

Дональд Трамп і його прихильники домагалися публікації секретних документів, щоб дискредитувати розслідування зв'язків між Росією і Трампом. З огляду на те, що Дональд Трамп залишає свою посаду вже 20 січня, практичний вплив розсекречення залишається неясним.

 

Нагадаємо, з травня 2017 року комісія під керівництвом спецпрокурора  Роберта Мюллера розслідувала передбачуване втручання Кремля в президентські вибори 2016 року. Після ознайомлення з результатами цього розслідування в березні 2019 року генпрокурор Сполучених Штатів Вільям Барр заявив, що в доповіді не підтверджено факт втручання Росії у вибори. Також комісії не вдалося знайти доказів зв'язку РФ з командою Трампа.