Тимчасова слідча комісія перевірить діяльність НАК «Нафтогаз», який лише торік не доплатив до державного бюджету 75 мільярдів гривень, що витягуються з кишень українців через завищені тарифи.

 

Про це під час виступу у сесійній залі повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько.

«Важливо, що лідери фракцій, за наполяганням Юлії Тимошенко і «Батьківщини», ухвалили рішення про те, що ТСК може перевірити НАК «Нафтогаз», який прямо впливає на доходи держбюджету. Адже завдання ТСК - перевіряти, що призводить до зменшення доходів держбюджету», - уточнив Іван Крулько.

За словами народного депутата, історія про оголошення «Нафтогазом» тендеру на 15 мільйонів доларів на юрпослуги лише для вивчення можливості подання позову, у разі виграшу якого Україна зможе отримати 16 мільйонів євро з усіма штрафами, яку розповіла Юлія Тимошенко з трибуни, - це показовий приклад того, як крадуться кошти, які належать українському народу.

«Давайте подивимось, які реформи проводить «Нафтогаз». Повний провал видобутку газу. Вже 5 років збитковий Укртрансгаз. При цьому менеджмент отримує космічні зарплати і премії. 1 мільйон доларів - середня зарплата члена правління «Нафтогазу» в рік, а 240 тисяч гривень щомісяця отримує пересічний працівник монополії. Це що за компанія-годівниця?» - обурився народний депутат.

«До речі, Держаудитслужба виграла два позови в суді щодо премій пана Коболєва. Де правоохоронні органи? Чому не виконане рішення суду і незаконно отримані премії не повернуто до бюджету?» - продовжив критикувати парламентарій.

За словами Івана Крулька, всі роки «Нафтогаз» займається одним: купує газ українського видобутку за 2 гривні 60 копійок за куб і продає його людям по 7-9 гривень.

«Люди вже заплутались, за якою ціною НАК «Нафтогаз» має продавати їм газ і яку маржу там будуть заробляти. Тому єдиний варіант - перевірити монополіста на ТСК, притягнути до відповідальності тих, хто вчиняє корупційні злочини, і ліквідувати НАК «Нафтогаз», як непотрібну структуру», - резюмував заступник Голови партії «Батьківщина».