Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ визначила три напрямки дій у відносинах з Російською Федерацією.

 Про це віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив на брифінгу після засідання Ради Євросоюзу на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС. (Брифінг транслювався на сайті аудіовізуальних послуг Єврокомісії).

 

"У Раді ЄС вважають, що Росія рухається у напрямку авторитарної держави і віддаляється від Європи", - наголосив Боррель.

Зокрема, за його словами, глави МЗС країн-членів ЄС одностайно вважають, що останні дії Росії і реакція свідчать про чіткий сигнал, що вона не зацікавлена у співпраці з Євросоюзом, а натомість зацікавлена у конфронтації і відстороненості від ЄС.

 

У зв'язку з цим сьогодні глави МЗС вирішили слідувати трьом основним напрямкам у відносинах з Росією.

Зокрема, ЄС "даватиме відсіч, якщо Росія порушуватиме міжнародне право і права людини".

 

Другий напрямок взаємодії країн Євросоюзу полягає у стримуванні, коли Росія намагатиметься посилити тиск на Євросоюз, в тому числі за допомогою дезінформації та кібератак, і третій - взаємодіяти у питаннях, що становлять інтерес ЄС.