Верховна Рада України має намір запровадити так зване добровільне декларування майна фізичними особами та сплату одноразового збору до бюджету, що на думку фракції «Батьківщина» є черговим здирництвом щодо громадян України.

 

Про це в кулуарах Верховної Ради сказав перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«За новою системою, яку пропонує внесений до порядку денного Верховної Ради проект закону, всі громадяни нібито добровільно повинні задекларувати своє майно. Так, громадяни повинні вносити до декларації відомості про нерухомість, якщо площа квартири перевищує 20 м.кв., або 200 м.кв для приватних будинків. Все що вище - оподатковується за ставкою 5%», - сказав Сергій Соболєв, коментуючи Проект Закону №5153 щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

«Мало того, що громадяни держави зобов'язані подати нову декларацію, так ще і 5% заплатити з майна, яке вони раніше не повинні були декларувати. І якщо у таких громадянин буде знайдено не задеклароване майно у відповідних реєстрах, то вони сплатять не лише 5% податку, а ще і штраф. Хіба це добровільне декларування?» - звернувся народний депутат.

Сергій Соболєв також наголосив, що посилюється система контролю за ФОПами, а також посилюється контроль за валютними цінностями громадян.

«Українці зобов'язані будуть валютні цінності перевести на рахунок в банку, і якщо не зроблять цього - на них буде накладено штраф», - застеріг він.

«Така система про так зване добровільність декларування запроваджується щодо усіх громадянин без виключення, і буде стосуватись тих, хто ніколи не декларував майно. Це - не нульова декларація. Це фактично зобов'язання сплатити громадян за майно, яке вони декларують», - пояснив Сергій Соболєв.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України підтримала включення до порядку денного Проекту Закону №5153 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.