Кабінет Міністрів України на чолі із Денисом Шмигалем за підсумками року не продемонстрував належних успіхів у, в тому числі, соціально-економічному секторі життя країни, чого українці очікували найбільше від головного виконавчого органу країни. Саме тому влада має скористатись досвідом досвідченого прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, щоб підняти рівень життя людей.

 

Про це на прес-конференції «Неспокійний політичний березень - напруженість на фронті і в тилу зростає» сказав експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко, передає INTV.

За його словами, нині дедалі очевидним є намір Президента України Володимира Зеленського висуватись на другий термін президентських виборів, і йому вкрай важливо демонструвати ті чи інші досягнення, проте «суспільство покладає відповідальність за всі економічні негаразди персонально на Президента Зеленського».

 

«Зеленський робить вигляд, що він не має стосунку до зростання цін, інфляції і тарифів для населення. Але у очах суспільства відповідальність лягає саме на Президента», - сказав він.

 

Костянтин Матвієнко звернув увагу, що команда «Батьківщина» повсякчас послідовно, чітко і жорстко відстоювала соціальні інтереси громадян.

 

«Батьківщина» є найбільшим політичним суб'єктом і має найбільшу соціальну базу - тому може максимально мобілізуватись на ключових напрямках життя країни. Тому партії влади слід шукати спільну мову і домовлятись про відпрацювання соціальних напрямків, щоб країна і надалі не занурювались у злидні», - сказав він.

 

На переконання Костянтина Матвієнка, якщо Президент Зеленський хоче переобратись на другий термін, то йому варто залучити досвід фахового і компетентного екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. 

 

«Нині зберігаються хороші параметри для відтворення нормального соціального життя і стабілізації політичної системи, але якщо Президент і далі буде йти шляхом монополізації політичного простору, як це робили попередні інші президенти країни, - то як кажуть: «Дай, Боже, нашому теляті...», - сказав він.

 

Водночас директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко, характеризуючи річницю роботи уряду Шмигаля, сказав, що «Денис Шмигаль - один із найбільш слабких прем'єр-міністрів України».

«Досвідчені політтехнологи Шмигаля скажуть: він - є, він - керівник, який виріс до рівня прем'єр-міністра країни, і це добре. А те, що він опустив Україну - так, це погано. Але нас привчають до механічних «Шмигалів». Завтра з'явиться новий  прем'єр-міністр, і він буде знову без біографії, без минулого, і людиною, яка буде згадувати з добром свою овочеву базу чи роботу і одному із олігархічних підприємств», - сказав він.

 

У свою чергу голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко наголосив, що уряду Дениса Шмигаля «вдалось утримати ситуацію під контролем, хоч явних досягнень продемонстровано не було».

«Але проблем і помилок - хоч і не катастрофічних - було досить багато», - сказав він.

 

За словами політолога, нині владі «слід приділити увагу певним змінам у політичній конфігурації». Зокрема, мова іде про роботу із командою «Батьківщини». Він нагадав, що «почались невипадкові розмови про створення нової коаліції», тому що «є потреба у взаємодії із іншими парламентськими силами».

 

«Сьогодні часто голосів не вистачає, зокрема у питаннях конституційних змін (децентралізація, скорочення депутатського корпусу чи закріплення у Конституції пропорційної системи), де слід домовлятись про взаємодію із іншими політичними силами. Якщо домовлятись із «Батьківщиною» - то слід це робити щодо соціальних питань, тарифній проблематиці - і слід шукати компроміси у цих питаннях. «Слуга народу» постане перед проблемою - як знайти баланс між ситуативними партнерами. Але так чи інакше необхідність такої взаємодії буде показовою», - пояснив він.

 

Володимир Фесенко нагадав, що «Батьківщина» демонструє, що готова взаємодіяти у важливих для суспільства питаннях, «на відміну від інших сил, які роблять це виключно показово».

 

У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов наголосив, що соціальний порядок денний у контексті підготовки Зеленського до перевиборів на другий термін «стає більш токсичним з причин ідеологічних і тактичних», і команда Зеленського робить ставку на патріотичний порядок денний.

«Соціальний порядок денний органічно переходить до Юлії Тимошенко, яка може стати партнером влади, щоб влада не допускала проколів у соціальному напрямку, враховуючи ситуацію із КМУ і його професійною кондицією», - зауважив політолог.