Литва запропонує союзникам по НАТО надати Україні план дій щодо членства (ПДЧ), після реалізації якого країна могла б стати членом Альянсу.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс на пресконференції за підсумками зустрічі з главою МЗС Іспанії Аранчею Гонзалес Лайєю, яка перебуває з візитом у Вільнюсі, передає Укрінформ з посиланням на Delfi.

"Ми маємо незабаром звернутися до колег з листом, щоб ще раз розглянути можливість надання ПДЧ Україні... Я переконаний, що НАТО міг би повторити свою пропозицію щодо надання плану дій щодо членства України, і це питання ми саме почали узгоджувати з колегами з Балтійських держав", - заявив Ландсбергіс.

 

За його словами, це було б "потужним сигналом для Росії про те, що Україна обирає трансатлантичний напрямок, і це отримало відгук серед країн НАТО".

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував на важливості надання Україні плану дій щодо членства в НАТО.

 

6 лютого в Брюсселі під час пресконференції за підсумками переговорів з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що союзники визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО і надають їй практичну допомогу в здійсненні реформ для наближення до стандартів, досягнення яких є умовою для членства в організації.