Асоціації європейських жінок направили лист голові Європейської ради Шарлю Мішелю з вимогою його відставки після протокольного інциденту в Анкарі, де під час візиту керівників інститутів ЄС до Туреччини не було запропоновано крісло главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

 

7 квітня в ході зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, на якій також був присутній глава Євроради Шарль Мішель, глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен залишилася без стільця.

Інцидент викликав бурхливе обговорення й обурення в пресі та серед європейських політиків.

У ЗМІ та соціальних мережах поширилося відео, на якому чітко чутно, як фон дер Ляєн видає вигук подиву, коли бачить, як Мішель вмощується в крісло, а їй заготовлене місце на дивані в стороні, навпроти турецького міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу, не рівного їй за рангом в протокольній ієрархії. Глава ЄК здавалася розгубленою і не розуміла, куди їй сідати, поки Мішель і Ердоган влаштовувалися в кріслах.

 

 

Жіночі асоціації ЄС оголосили збір підписів під петицією, і на момент публікацій на початку другої половини дня було зібрано понад 2,5 тис. підписів в Бельгії, Франції, Італії й навіть за межами Євросоюзу, повідомляє НВ.

Одна з асоціацій - Міжнародний благодійний фонд розширення прав і можливостей жінок - вказав на "три головні помилки" Мішеля під час зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом у минулу середу, 7 квітня, в Анкарі.

На думку ініціаторів петиції, глава Євроради допустив три серйозні промахи, завдавши збитків "дипломатії, Європейському союзу і правам людини, особливо правам жінок", не кажучи вже, що таке ставлення до голови Єврокомісії було "образою всіх жінок".

"Беручи до уваги ці три серйозні помилки, очевидно, що жалюгідні вибачення не вирішать ситуацію політичного вакууму, яку ви створили для Європи стосовно її громадян, як і стосовно світу, велика частина органів преси якого описала цей інцидент, висміюючи його", - йдеться в листі до Мішеля.

"Тому ми просимо вас піти з посади голови Європейської ради", - написали автори послання.