Позачергове засідання парламенту, присвячене начебто розв'язанню тарифних проблем, насправді перетворилося на тарифне шоу. Жодний документ не мав юридичного підґрунтя та не передбачав системних рішень.

 

На цьому під час брифінгу наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

«Не треба перебільшувати значення цих постанов, вони мали винятково рекомендаційний характер для Уряду. Як доречно запитала наша лідер Юлія Тимошенко, чому уряд не виконав аналогічну постанову, покликану повернути тарифи до попереднього рівня, яку ми ухвалювали ще 28 січня. Вчорашнє засідання - це помилкове або свідоме витрачання часу владною монокоаліцією, щоб відвести увагу від реальних проблем», - зазначив Олексій Кучеренко.

За його словами, принципові проблеми, які потребують першочергового системного розв'язання, - це борги та колапс в ЖКГ й енергетичній сфері.

«Борги населення на кінець лютого складають 82,6 мільярда гривень. А на початок опалювального сезону заборгованість складала 50 мільярдів. Це безпрецедентний приріст! Крім того, ми з колегами з «Батьківщини» проаналізували сукупну платіжку за 3 зимових місяці цього року, і вона виявилася на 30 мільярдів більшою, ніж минулого року. Тобто в умовах пандемії, війни, падіння доходів населення, влада примудрилася виставити нам платіжки на додаткових 30 мільярдів гривень більше, ніж було. Це при тому, що нам обіцяли зниження тарифів!» - обурився народний депутат.

Він наголосив, що позиція «Батьківщини» незмінна - нести відповідальність за тарифну кризу має уряд і члени що Національної комісії, здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, які через свою непрофесійність просто нездатні виправити ситуацію.

«Вже всім зрозуміло, що цей уряд непрофесійний, і він не спроможний вирішити енергетичну проблему. Так само і НКРЕКП, яка утримується  за кошт наших платіжок. Перше, що зробили 4 керівні члени цього органу, призначені президентом, - це виписали собі зарплати по 2 мільйони гривень на особу за минулий 2020-ий кризовий рік, а  за перший квартал цього року - премію по 250 тисяч гривень на кожного. Це не тільки питання моралі, але й зухвале порушення законів, тому я звернувся до СБУ, ДБР, до Нацполіції з заявою про злочин щодо виписаних зарплат і премій чиновників. Цей цинізм має бути покараний», - повідомив Олексій Кучеренко.

На його переконання, в цій ситуації треба ухвалювати політичні рішення - повертати до Уряду професіоналів і оновлювати склад НКРЕКП.

«Немає пояснення, чому досі навіть на комітеті не розглянуто законопроєкт №4680 авторства Юлії Тимошенко і 25 депутатів з усіх фракцій про обмеження ціни на газ. Наша формула ціни на газ проста й зрозуміла - собівартість видобутку плюс 30% рентабельності. Отримаємо ціну на газ - три гривні, який має йти на потреби населення і Теплокомуненерго. Й аж ніяк не 10 гривень, які зараз виставляються в платіжках. Саме тому газове питання буде одним із головних на референдумі, який ініціює «Батьківщина», - резюмував він.