Росія запропонує 10 дипломатам США в РФ покинути країну. Про це в п'ятницю, 16 квітня заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Американському послу порадили «повернутися до Вашингтона».

Крім того, країну, судячи з усього, повинні будуть покинути троє польських дипломатичних співробітників. "Ще, по-моєму, Польща оголосила про висилку наших дипломатів. Відповімо і тут, зрозуміло, відповідним чином", - цитують інформагентства слова Лаврова.


Так Москва відреагувала на рішення Варшави і Вашингтона. Польський МЗС напередодні заявив, що три співробітники посольства РФ у Варшаві порушили дипломатичний статус і оголошені в Польщі небажаними особами.

 

Нагадаємо, президент США Джозеф Байден 15 квітня підписав указ про введення нових санкцій відносно Росії. Зі Сполучених Штатів будуть вислані 10 російських дипломатів. Крім того, глава Білого дому видав указ "про надзвичайний стан у країні в зв'язку з незвичайною загрозою національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів", яку представляє собою "певна шкідлива зовнішньополітична діяльність уряду РФ".

Вашингтон пов'язав обмежувальні дії з підривом Москвою проведення вільних і справедливих виборів, а також демократичних інститутів в США і країнах-союзниках, участю в кібертерористичній діяльності проти Сполучених Штатів та їхніх партнерів. Крім того, приводом для санкцій стало "заохочення і використання транснаціональної корупції для здійснення впливу на іноземні уряди", "екстериторіальні дії" щодо дисидентів або журналістів ". Нарешті, Вашингтон поклав на Москву провину за підрив безпеки в країнах і регіонах, що мають важливе значення для нацбезпеки США, за порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, в тому числі принципу поваги територіальної цілісності держав.

Євросоюз і НАТО висловили підтримку Вашингтону.