Останні, дуже серйозні заяви Юлії Тимошенко, котра здійснює поїздки по регіонам, по маленьким містам і містечкам, де зустрічається з людьми, не є випадковими.

Про це на круглому столі на тему "Зростання політичної напруженості - всередині та зовні. Що незабаром очікує Україну?" зауважив  директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, передає INTV.

 

Юлія Тимошенко двадцять років серйозно впливає на політичне та економічне життя країни, - нагадав директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

"І саме зараз вона найбільш необхідна за всі ці двадцять років", - додав Небоженко.

 

Політолог, співзасновник Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» Олег Саакян наголосив, що у разі, якщо "Слуги народу" широким скопом підуть у похід проти олігархів, ім не буде вистачати голосів.

"Чи дасть голоси ЄС, де Порошенко є одним з перших клієнтів цього законопроекту", - запитує політолог та додає " це не тільки тому, що він підпадає під ознаки олігарха, а й тому, що у нього в команді зазначили, що цілком вірогідно таким чином його позбавляють можливості піти на наступні президентські вибори".

Можливості претендувати на новий президентськи термін Порошенка позбавляє соціологія і рівень довіри до нього - його антирейтинг. Ми бачимо, що Порошенко і Медведчук залишаються лідерами антирейтингів в країні - нагадав експерт.

"Тимошенко вже входить в трійку і, в принципі, якщо бути соціологічно коректними, то на другому місці знаходяться Тимошенко, Бойко і Порошенко одночасно. У Тимошенко при цьому рейтинг починає зростати", - зауважив політолог.

Юлія Тимошенко опиняється у вигідній політичній позиції - можливість, маючи невелику фракцію у парламенті, отримати "золоту акцію". Від Тимошенко та конструктивності взаємовідносин "Батьківщини" та "Слуги народу" залежить, наскільки Зеленському вдасться реалізовувати свої ініциативи, зокрема і по боротьбі з олігархами, - підсумував Саакян.

 

Збільшення військової загрози та небезпекові повістки створюють запит на співпрацю та потребу об'єднання еліт. Пропозиція Юлії Тимошенко про створення широкої коаліції зі "Слугою народу" не була сприйнята владою. Сьогодні Тимошенко більше відходить у опозицію, та "тримає" соціальний порядок дня - зауважив Вадим Карасьов.

Особистий порядок денний для Тимошенко - це боротьба з тарифами; вона дуже добре розібралась, що "велика приватизація" може стати "великою авантюрою"; боротьба з корупцією; та земельний закон, - додав Віктор Небоженко.

"Її порядок денний саме зараз опиняється в епіцентрі, саме зараз виникає потреба в такому політику, як Тимошенко - людині, яка поєднує компетенцію з мужністю", завершив Небоженко.

 

За цих обставин - тарифи, ціни, комуналка,- є той цвях, який намагається концентрувати в собі бачення того, як країні виходити з кризи, і пропонувати конкретні конструктивні і відповідальні кроки. Це партія "Батьківщина", - звернув увагу експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.

"Неодноразово Тимошенко пропонувала Зеленському співпрацю, я б не назвав це політичною співпрацею, це ділова організаційна співпраця, тому що є завдання вивести країну з кризи, є механізми, частина з них опробувана в світі, частина може бути застосована ексклюзивно для України, і їх треба виконати спільно", - наголосив експерт.

Тимошенко, як досвідчений політик, використовує всі механізми для того, щоб повернути країну в правильне економічне і соціальне річище, - зауважив Матвієнко.

"Одним з таких механізмів є референдум. Так, закон про референдум, який прийнітий монобільшістю, є надзвичайно суперечливим та надзвичайно складним для виконання. Як на мене, референдум за цим законом може провести лише чинна влада. Але Тимошенко йде не надзвичайно складний, відповідальний організаційний і політичний крок і оголошує референдум. Річ у тому, що сама постановка так питання, відповідна концентрація інформаційних потоків довкола проблематики, яка може бути винесена на референдум, є одним із способів інформаційного політичного донесення до суспільства всіх тих небезпек, які чаїть в собі так званий "ринок землі", який направду ніякий не ринок", - звернув увагу Костянтин Матвієнко.

Зараз всі ознаки політичної партії демонструє лише партія "Батьківщина": мережі осередків, фракції в обласних радах, фракції в місцевих радах, голови територіальних громад, включаючи обласні центри, так само фракція у Верховній Раді. Чітка позиція: якщо ми бачимо внутрішні конфлікти - в партії "Слуга народу", в ОПЗЖ, в "Голосі", в "Європейській солідарності", де не все гладко і спокійно,хоча вони більш монолітні, то "Батьківщина" і голосує цілісно, і там немає внутрішніх ідейних суперечностей, що теж свідчить про цілісну партійну позицію, - сказав Матвієнко, характеризуючи діяльність партій.

 

Юлія Тимошенко - саме той політик, який займає центристську позицію, досвідчений, компетентний, з гарною роботою у парламенті, недарма соціологія показує стабільне зростання довіри - завершив Вадим Карасьов.