Росія заборонила в'їзд голові Європарламенту Давиду Марія Сассолі і ще сімом громадянам Євросоюзу. Про це повідомляється на сайті російського міністерства закордонних справ.

 

Також в списку санкцій виявилися керівник прокуратури Берліна Йорг Раупах, член французької делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Жак Мер, голова Національної ради Латвії по електронним ЗМІ Іварс Аболіньш, директор Центру державної мови Латвії Маріс Балтіньш, глава Мовного департаменту Естонії Ильмар Томуск, глава Лабораторії хімічної , біологічної, радіаційної та ядерної безпеки Дослідницького інституту тотальної оборони Швеції Оса Скотт і заступник голови Європейської комісії з питань цінностей і транспарентності Віра Юрова.

Росія заборонила їм в'їзд у відповідь на санкції, введені Євросоюзом в березні цього року проти шістьох росіян, йдеться в повідомленні російського зовнішньополітичного відомства.

"Подібні дії Євросоюзу не залишають сумнівів, що їхня справжня мета - будь-якою ціною стримати розвиток нашої країни. Нав'язати свою однобоку концепцію" світопорядку, заснованого на правилах ", що підриває міжнародне право. Кинути неприкритий виклик самостійності російської зовнішньої і внутрішньої політики", - заявили в російському МЗС.

 

Як повідомлялося, Рада Євросоюзу запровадила санкції проти 11 осіб і чотирьох організацій з Росії, Китаю і ще кількох країн за причетність до грубих порушень прав людини. Ці заходи міністри закордонних справ 27 країн ЄС затвердили на засіданні у Брюсселі 22 березня. Список фізичних і юридичних осіб, які потрапили під санкції, опублікували у той самий день в Офіційному журналі ЄС.

З Росії під санкції потрапили двоє можновладців, відповідальних за переслідування сексуальних меншин в Чечні.